22.5 C
Tešanj
Petak, 29 Marta, 2024

RK Velež pobjednik 8. memorijala “Fuad Prnjavorac – Fudo” održanog u Tešnju

U prvoj polufinalnoj utakmici rukometaši “Uba” savladali su domaćina “Bosnu – TS” 40:36 ali tek nakon produžetaka jer je rezultat nakon 60 minuta glasio 32:32 i to u dramatičnoj završnici kada su Tešnjaci u posljednoj sekundi postigli pogodak.
Druga polufinalna utakmica je ponijela epitet ljepotice turnira. Bio je to okršaj rukometaša sa Neretve i rukometaša sa Save. Nakon regularnih 60 minuta, rezultat je glasio 27:27. Produžeci su bili još zanimljiviji, jer su obe ekipe sa zadnjim atomima snage pružile otpor i omogućile publici neizvjesnu završnicu izvođenjem sedmeraca, jer i dalje nismo imali pobjednika, 31:31. Ipak, sreća je bila na strani Mostaraca, pa je “Velež” slavio protiv “Broda” 37:36.
Na svečanom otvaranju turnira nastupio je plesni klub “WIN” Tešanj, koji je svojim nastupom oduševio sve prisutne. Turnir je zvanično otvorila, u ime načelnika Općine Tešanj, pomoćnica načelnika, gospođa Azra Muslija. U utakmici za treće mjesto, Brođani su nadigrali “Srednjoškolce”, pobjedivši rezultatom 31:21. Ekipa Slavonskog Broda na Memorijalu je nastupila po drugi put, a za domaćina su imali samo riječi hvale. Finalna utakmica je do zadnje minute bila veoma neizvjesna, igralo se gol za gol, ali ekipa “Veleža” je slavila na kraju protiv ekipe “Uba” 25:24, pa će trofej pobjednika krasiti vitrine rukometaša iz grada na Neretvi. Za najboljeg golmana turnira proglašen je Danijel Rajić iz RK “Brod”, dok je najefikasniji strijelac turnira Aleksa Đokić iz “Uba” koji je postigao 18 golova. Epitet igrača turnira ponio je igrač “Veleža”, Anes Halebić.