10.1 C
Tešanj
Petak, 19 Aprila, 2024

Srednjoškolci savladali Jarčeve 32:30

Večeras je u SRC Tešanj pred oko osamdeset gledalaca odigrana rukometna utakmica između RK “Bosna-TS” Tešanj i ORK “Tuzla” Tuzla koja je opravdala epitet spektakularnog okršaja.

Gosti su krenuli ofanzivnije i u 6. minutu već su imali prednost od tri gola razlike. Tu prednost su uspjeli održavati sve do 24. minute kada su vodili 15:11, ali tada na scenu stupaju puleni Filipović Ljubomira i do kraja prvog poluvremena preuzimaju inicijativu u svoje ruke i na odmor odlaze sa prednošću od dva gola, tačnije 18:16. Drugo poluvrijeme Srednjoškolci otvaraju potpunom dominacijom i ni u jednom trenutku nisu dopustili Jarčevima da ih sustignu i još jednom ostaju neporaženi na svom terenu. Međutim, u jednom trenutku situacija na terenu eskalira i dolazi do međusobnog naguravanja između igrača obe ekipe, ali zahvaljujući službenim licima domaćih Ćusto Refiku, Ajanović Abdulahu, Ćusto Kenanu i kapitenu Adžamiji Avdiji, kao i službenim licima gostiju Kabilu Mirzi i našem velikom prijatelju Bašić Ismiru situacija se smiruje i utakmica se nastavlja. Sudije su izrekle diskvalifikaciju igraču domaćih Isaković Zlatku i igraču gostiju Ružić Anti, a ujedno pokazali i treće isključenje igraču Tuzle Brčaninović Alenu. Utakmicu života imao je igrač “Bosne-TS” Omahić Enver koji je postigao 11 golova, a kao i uvijek sjajni Edin Gušić je postigao 9, Handžić Anel 6. Golman Sinanović Armin je sakupio preko 15 odbrana. Kod gostiju najviše su se istakli Hamzabegović Harun sa 8 i Brčaninović Alen sa 7 golova. Sudijski par Memić/Nurić je solidno odradio svoj posao na čelu sa delegatom Mirsadom Mujanovićem.

Bosna-TS: Beganović, Sinanović, Gušić 9, Hojkurić 2, Isaković A., Omahić A. 1, Adžamija, Isaković Z. 1, Handžić 6, Omahić E. 11, Dolamić 1, Šaranović, Isaković H., Hadžić, Kantić, Jusufbašić 1
Trener: Filipović Ljubomir

Tuzla: Brčaninović 7, Hamzabegović 8, Kosmac 3, Cerić 4, Babajić, Dervišević 4, Ružić, Zoletić, Ventić 1, Husagić, Morankić 3
Trener: Kabil Mirza

Isključenja: Bosna-TS: 8 min., Tuzla: 16 min.
Sedmerci: Bosna-TS: 5/3, Tuzla: 3/3