22.5 C
Tešanj
Petak, 29 Marta, 2024

Travančić za pobjedu TOŠK-a, silovit start Radnika

Proteklog vikenda odigrane su utakmice prvog kola Druge lige Federacije BiH, grupa Centar.

Od sedam odigranih utakmica, domaći su slavili u čak šest, a novu sezonu je pobjedom otvorio glavni favorit ovog prvenstva TOŠK iz Tešnja. TOŠK je na svom terenu dočekao ekipu Rudara iz Zenice, te je slavio minimalnu pobjedu od 1:0. Jedini gol na meču postigao je Anid Travančić u 17. minuti, a iako su gosti imali igrača više gotovo pola sata, nisu uspjeli stići do boda, te je TOŠK novu sezonu otvorio pobjedom. Tri gostujuća boda osvojio je Natron iz Maglaja kod ekipe Azota u Vitkovcima.

Slavili su s 2:0. Golove za tim iz Maglaja postigli su Aziz Fejzić u trećoj, te Aldin Pašalić u 12. minuti susreta. Najviše pogodaka, čak sedam, postignuto je u duelu Usore i Krivaje, a domaći tim je slavio s 5:2. Radnik iz Hadžića je također dosta uvjerljivo otvorio sezonu. Na svom terenu su lagano savladali Rudar iz Breze s 4:1. Bosna Sema je s 2:0 savladala Žepče, Ilijaš je s minimalnih 1:0 savladao Pobjedu, dok je Mladost u Župči savladala Borac Jelah s 2:1.