161
0
PODIJELI

Polufinale:

Doboj Istok – Borac Jelah 1:2 (0:1) – 0:1 Buljubašić 36; 1:1 Banjić 68; 1:2 Žižo 76.

Bratstvo – Sloga Simin Han 0:0 (2:4 – nakon udaraca sa bijele tačke)

Utakmica za 3. mjesto – nedjelja, 16:00 h

Doboj Istok – Bratstvo

Finale – nedjelja, 18:00 h

Borac – Sloga

U subotu je počelo 17. izdanje memorijalnog turnira “11 šehida nogometnih asova – Doboj Istok 2015.g.”. U prvoj polufinalnoj utakmici domaćini su poraženi od Borca iz Jelaha sa 2:1. Gosti su poveli golom Buljubašića iz slobodnog udarca sa 30-ak metara. Slabo je reagovao golman domaćih. Bolju igru u nastavku utakmice domaćini su krunisali izjednačenjem u 68. minuti kada je pogodio rezervista Banjić. U jeku napada domaće ekipe, dok su sijevale šanse pred golom Borca, odbrana domaćeg tima pravi jednu grešku te praktično poklanja drugi gol ekipi Borca. Bio je ovo i konačan ishod utakmice u kojoj su domaći imali priliku za puno više od časnog poraza.

U drugom polufinalu vidjeli smo dosta slabiju igru na terenu a od dvije loše ekipe, pobijedila je ona manje lošija. Regularnih 90 minuta igre završeno je bez golova da bi Sloga bila bolja prilikom izvođenja udaraca sa bijele tačke te zasluženo izborila prolaz u finale. Bratstvo tako neće imati priliku da odbrani prošlogodišnju titulu.

“18.07.2015”

From 17 TURNIR ” 11 ŠEHIDA NOGOMETNIH ASOVA”, posted by NK”DOBOJ ISTOK” on 7/18/2015 (158 items)