Profesionalna vatrogasna jedinica intervenisala je jučer u naselju Novo Selo nakon što je usljed jakog vjetra došlo do pada stabla na stambeni objekat i elektro vod.
Intervencija je izvršena 12. maja 2026. godine u 15:45 sati, a prema informacijama nadležnih službi, na objektu je pričinjena materijalna šteta.
Brzom reakcijom pripadnika PVJ-a stablo je uklonjeno, čime je spriječena veća opasnost za stanovnike i elektroenergetsku mrežu.
U akciji su učestvovala dva vatrogasca, kao i uposlenici Elektrodistribucije koji su radili na osiguranju i sanaciji elektro voda.



