Potpuna obustava saobraćaja na dionici Tešanj – Medakovo – Tešanjka: Poznati termini i alternativni pravci

Općina Tešanj obavijestila je građane da će zbog izvođenja radova na rekonstrukciji lokalne ceste LC 17 Tešanj – Medakovo – Tešanjka, doći do potpune obustave saobraćaja na dijelu ove saobraćajnice.

Obustava će biti na snazi u ponedjeljak, 29. juna, i utorak, 30. juna 2026. godine, u periodu od 8:00 do 17:00 sati, na dionici od kružnog toka do skretanja za Žabljak.

Iz Općine Tešanj mole građane za strpljenje i razumijevanje te apeluju na sve učesnike u saobraćaju da u navedenom periodu koriste alternativne putne pravce kako bi se izbjegle saobraćajne gužve i omogućilo nesmetano izvođenje radova.

Kao alternativni pravci preporučuju se:

  • Bukva – kružni tok Tešanj – Vukovo – Jelah
  • Šije – Medakovo – kružni tok Novo Selo
  • Žabljak – Vukovo – Marin Han

Nadležni ističu da je rekonstrukcija ove dionice dio aktivnosti na unapređenju lokalne putne infrastrukture, te zahvaljuju građanima na razumijevanju tokom trajanja radova.

Povezane vijesti

Najnovije vijesti