U BiH 116 općina uskoro dobija besplatnu Wi-Fi mrežu

U Banjoj Luci će 10. maja zvanično početi uspostava besplatnih javnih Wi-Fi mreža u 116 općina širom Bosne i Hercegovine, u okviru inicijative Europske unije i Vlade Njemačke “WiFi4WB”.

Događaj će biti održan u Kući Milanovića sa početkom u 10 sati, jednoj od prvih lokacija sa instaliranim WiFi4WB hotspotom, a program uključuje obraćanja zvaničnika, potpisivanje Memoranduma o razumijevanju te simbolično prvo povezivanje na javnu Wi-Fi mrežu.

Građanima bi kroz ovaj projekat trebalo biti omogućeno besplatno i pouzdano korištenje interneta na odabranim javnim lokacijama širom Bosne i Hercegovine i regiona Zapadnog Balkana.

Na događaju će govoriti Draško Stanivuković, Edin Forto, kao i šef Delegacije EU u BiH Luigi Soreca.

Inicijativa WiFi4WB dio je projekta EU4Digital, koji finansiraju Europska unija i njemačko Savezno ministarstvo za ekonomsku saradnju i razvoj, dok implementaciju provodi GIZ, piše Radio Sarajevo.

Povezane vijesti

Najnovije vijesti