31.1 C
Tešanj
Utorak, 1 Jula, 2025

Prve reakcije nakon hapšenja Miličevića: Borit ćemo se da Teslić ostane slobodan bez obzira na pritiske SNSD-a

Narodni poslanik i predsjednik Opštinskog odbora Srpske demokratske stranke (SDS) u Tesliću, Milan Kasapović, oglasio se povodom hapšenja predsjednika te stranke Milana Miličevića. Podsjećamo, policijski službenici Uprave kriminalističke policije MUP-a Republike Srpske uhapsili su jutros predsjednika SDS-a i načelnika Teslića Milana Miličevića u akciji “Blok”.

Kasapović je kazao kako se “obistinilo ono što su iz SNSD-a i Dragutin Škrebić najavljivali da će doći hapšenja, privođenja i pretresa našeg načelnika i naših odbornika”.

“Ovo je klasična zloupotreba organa policijske uprave i tužilaštva da se na jedan ovakav način represijom vrši promjena skupštinske većine na prostoru naše lokalne zajednice. Ja pozivam i organe i institucije RS-a da se vrate u okviru zakona, da rade po zakonu i da ni u kojem slučaju ne dozvole da se MUP RS-a i Tužilaštvo pretvori u jednu partijsku instituciju koja služi isključivo ovom režimu za ostvarivanje njihovih političkih ciljeva”, kazao je Kasapović.

Dodao je da su se u SDS uvijek borili i da će se nastaviti boriti za vladavinu prava.

“Nastavit ćemo se boriti da naš Teslić ostane slobodan bez obzira na pritiske koji dolaze od SNSD-a, MUP-a i institucija. Ostat ćemo jaki, snažni i borit ćemo se do kraja”, zaključio je Kasapović, piše Klix.

spot_img

Povezane vijesti

Najnovije vijesti