18.6 C
Tešanj
Subota, 27 Jula, 2024

Borac šokirao Ustikolinu, sigurna pobjeda Žepča u Maglaju

Odigrane su preostale utakmice 12. kola Druge lige FBiH grupa Centar. Borac Jelah je u Ustikolini savladao Kolinu sa 1:0, dok je Žepče u Maglaju bilo bolje od Natrona sa 3:0.

Kolina je u Ustikolini kao lider i veliki favorit dočekala ekipu jelačkog Borca, ali su domaći navijači na kraju ostali šokirani pošto su gosti nakon trijumfa od 1:0 odnijeli sa sobom pun plijen.

Odlično je Borac stajao na terenu, a do gola je došao preko Haruna Jupića u prvom poluvremenu poslije asistencije Subašića. Nakon toga uslijedile su još dvije stopostotne prilike za goste, ali promjene rezultata nije bilo kako do kraja prvog poluvremena tako i do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Žepče je slavilo na gostovanju kod Natrona, a rezultat je na kraju glasio 3:0. Golove su postigli Martinović, Jurić i Adžić, a posebno se izdvaja gol Gorana Jurića koji je fenomenalnim volejem sa nekih 25 metara maestralno savladao domaćeg čuvara mreže, piše merdiansport.

UNIS je odigrao i četvrti meč bez poraza pošto je danas u Ilijašu remizirao sa istoimenom domaćom ekipom 1:1. Vodili su gosti golom Merisa Tahmaza, ali su na kraju ipak morali da se zadovolje jednim bodom.