14.4 C
Tešanj
Utorak, 16 Aprila, 2024

Bosna preko Usore u prvu ligu

Nogometaši visočke Bosne ostvarili su plasman u Prvu ligu Federacije BiH. Oni su u posljednjem 30. kolu Druge lige Centar savladali kao gosti Usoru s 3:1, te su završili sezonu na prvom mjestu ispred ekipe TOŠK-a iz Tešnja.

Dobro je Bosna ušla u meč i nakon manje od pola sata imali su dva gola prednosti.

Do vodstva su stigli u 22. minuti. Dosuđen je penal, a precizan je Alem Plakalo za vodstvo od 1:0.

Samo četiri minute kasnije novi gol u mreži Usore. Pogodio je Čomaga za sigurnih 2:0.

Domaći se vraćaju u finišu prvog dijela. Aleksandar Kršić je u 45. minuti pogodio za rezultat prvog poluvremena od 2:1.

Bosna je osigurala pobjedu u 87. minuti. Tačku na ovaj meč je stavio Čabaravdić za konačnih 3:1.

S obzirom na to da je TOŠK bio slobodan u ovom kolu, Bosna ih je preskočila na tabeli, te je ostvarila plasman u Prvu ligu.