8.7 C
Tešanj
Utorak, 19 Marta, 2024

Bosna TS lako do pobjede

Iako je na samom početku bilo određenih tehničkih problema, a domaćini bili oslabljeni neigranjem kapitena i legende tešanjskog rukometa Adžamije Avdije i mladog Hojkurić Ferida, to nije uticalo da vjerna publika, njih oko 80-tak, uživa u istinskoj rukometnoj predstavi. U okviru 12. kola Prve lige FBiH – grupa Sjever, sastali su se stari rivali “Bosna-TS” i “Lukavac”. Tešnjaci su po prvi puta ove sezone pokazali svoj sportski bijes i ni u jednom trenutku nisu štedili goste iz Lukavca. Sam početak utakmice nije baš obećavao, jer je sve do treće minute rezultat glasio 0:0, i obe strane su imale znatan broj grešaka i izgubljenih lopti. Domaćini lagano, ali sigurno otvaraju svoju seriju i do kraja prvog poluvremena dopuštaju gostima da postignu samo 5 golova, dok su mrežu Lukavčana tresli čak 15 puta. Vidno raspoloženi u ekipi domaćina bili su Kobilica, Gušić, Isaković i golman Beganović. Drugo poluvrijeme Srednjoškolci otvaraju istim tempom, pa je trener Filipović odlučio dati šansu mlađim igračima, a najbolje ju je iskoristio Kantić Tarik, koji je već pokupio epitet nove nade tešanjskog rukometa. Golman domaćih, Sinanović, je u nastavku predstavljao pravu glavobolju igračima iz Lukavca jer je svojim odbranama još jednom pokazao zašto je baš on ljubimac publike u Tešnju. Na kraju, pobjeda “Bosne-TS” rezultatom 30:19. Prava artiljerija za golmane gostiju bio je Kobilica Amar koji je postigao 9 golova, Gušić Edin sa 7, dok je kod Lukavca najmirniju ruku imao Osmić Dino sa postignutih 5 golova. Treba napomenuti da su Omahić Enver i Dolamić Amir sjajno obavljali zadatke u odbrani. Sudijski par Dautović/Đulović je odradio dobar posao, na čelu sa delegatom Hasić Alijom.

Bosna-TS: Sinanović, Beganović, Kantić 1, Isaković A., Gušić 7, Tucaković 2, Kobilica 9, Isaković Z. 3, Handžić, Omahić 3, Dolamić 2, Jaćimović 1, Hadžić, Šaranović, Kotorić 1, Jusufbašić 1.
Trener: Filipović Ljubomir

Lukavac: Halilović, Hodžić 2, Osmić M. 3, Kovačević 3, Šarić, Imamović H., Mustafić 1, Osmić D. 5, Pejić, Iljazagić 3, Imamović E. 2, Tunjić.
Trener: Mott Željko

Isključenja: Bosna-TS: 6 minuta; Lukavac: 4 minute
Sedmerci: Bosna-TS: 4/3; Lukavac: 2/1