3.9 C
Tešanj
Srijeda, 17 Aprila, 2024

Drugo kolo Prve lige FBiH – grupa “Sjever”: Sjajna pobjeda naših rukometaša u Zenici.

Proteklog vikenda odigrano je drugo kolo takmičenja u Prvoj rukometnoj ligi Federacije BiH – grupa “Sjever”, u kojoj nastupa naš Rukometni klub “Bosna TS ” Tešanj.

U okviru drugog kola, naši rukometaši su u Zenici, protiv ekipe RK “Čelik” u nedjelju, 08.10.2017. godine, u zeničkoj “Areni”, odigrali odličnu utakmicu i izborili važnu pobjedu rezultatom 24:26.

Odigrana je jedna jaka i čvrsta utakmica, domaćin je bolje otvorio susret te je prvo poluvrijeme završio u svoju korist, rezultatom 14:13. U nastavku, naši momci ulaze još jače u utakmicu, agresivnom odbranom primoravaju domaće rukometaše na greške, te preokreću rezultat i povećavaju prednost, koja je na momente dostizala i do 5 golova razlike.

Konačan rezultat je na kraju je glasio 26:24 za naše rukometaše. U našoj ekipi istakli su se Tucaković sa 7, Zilkić 5, te Došić, Isaković i Omahić sa po 3 pogotka a velike zasluge za ovu pobjedu pripadaju i našem golmanu Bajoviću, koji je bio nerješiva enigma za igrače “Čelika”.