34.7 C
Tešanj
Srijeda, 25 Juna, 2025

Ekološki incident na Rastokama u Jelahu: Životinjske iznutrice bačene na obalu rijeke Usore

Na području Rastoka u Jelahu zabilježen je novi slučaj ekološkog incidenta, koji je izazvao ogorčenje mještana i ekoloških aktivista. Nesavjesni pojedinci bacili su životinjske iznutrice na obalu rijeke Usore, narušivši izgled i ekološku ravnotežu ovog prirodnog prostora.

O ovom neodgovornom činu obaviještena je policija, a mještani su apelovali na hitno djelovanje nadležnih institucija. Bacanje životinjskih ostataka u blizini vodotoka ne predstavlja samo ružan prizor i izvor neprijatnih mirisa, već ozbiljnu prijetnju zdravlju ljudi i životinja, te može dovesti do širenja zaraznih bolesti i zagađenja okoliša.

Iz Mjesne zajednice Jelah podsjećaju da je ovakvo ponašanje strogo zabranjeno i zakonom kažnjivo, te pozivaju građane na savjesno postupanje prema prirodi.

„Rijeke su naše prirodno bogatstvo i svi smo dužni da ih čuvamo. Nećemo tolerisati uništavanje okoliša koje ugrožava našu zajednicu i buduće generacije“, poručuju iz MZ Jelah.

Nadležne institucije pozvane su da istraže slučaj i pronađu odgovorne osobe kako bi bile sankcionisane u skladu sa zakonom.

spot_img

Povezane vijesti

Najnovije vijesti