Ekipa FT Tešanj ostvarila je važnu pobjedu na gostovanju kod NK Jajce, slavivši u uzbudljivoj utakmici rezultatom 6:4. Susret je obilovao preokretima, ali su naši momci pokazali borbenost i odličnu realizaciju.
Tok utakmice
Domaćin je poveo rano s 1:0, no Amer Rakić brzo vraća stvari na početak pogotkom za 1:1. NK Jajce ponovo dolazi do vodstva od 2:1, ali Rakić ponovo briljira i nakon asistencije Belmina Starčevića postiže gol za 2:2, što je bio i rezultat prvog poluvremena.
U nastavku, domaćini su ponovo poveli sa 3:2, ali Rakić je i treći put bio na pravom mjestu i pogodio za 3:3. NK Jajce se opet vraća u prednost od 4:3, ali tada Belmin Starčević prelijepim šutem donosi novo izjednačenje (4:4).
Nakon toga, uslijedio je snažan pritisak FT Tešanj, što je rezultiralo još jednim golom Belmina Starčevića za 5:4. Tačku na utakmicu stavio je Belmin Hajdić, koji je nakon sjajne asistencije Amera Rakića postavio konačnih 6:4.
Strijelci za FT Tešanj: Amer Rakić (3x), Belmin Starčević (2x), Belmin Hajdić (1x)
Ekipa FT Tešanj zahvaljuje domaćinima na gostoprimstvu i fer igri, kao i svojim navijačima koji su ih bodrili na ovom teškom gostovanju.