10.3 C
Tešanj
Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Ismail Barlov četvrti na svijetu na SP u paraplivanju u Manchesteru

Ismail Barlov reprezentativac Bosne i Hercegovine osvojio je četvrto mjesto na Svjetskom seniorskom prvenstvu u paraplivanju koje se održava u Manchesteru.

Takmičar Plivačkog kluba SPID iz Sarajeva večeras je finalnu trku u disciplini 50 metara prsno završio sa rezultatom 1:08.77 u klasi SB2.

Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojio je predstavnik Meksika Arnulfo Castorena sa rezultatom 57.76. Drugi je bio Italijan Emannuele Mariglioano (1:07.06), ispred Grka Ioannisa Kostakisa (1:07.43).

Ismail Barlov je sa samo 12 godina uspio je izboriti A normu za nastup na Svjetskom seniorskom prvenstvu.

Sutra će bh. reprezentativac nastupiti u disciplini 150 miks. Bh. boje u Mančesteru brani i Ismail Zulfić koji će nastupiti u srijedu u disciplini 50 delfin.

Selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine je Amel Kapo, piše N1.