U njemačkoj opštini Murhin sinoć je došlo do neobičnog udesa u kojem je teže povrijeđen 25-godišnji mladić iz Bosne i Hercegovine.
Kako mediji prenose, sinoć oko 21:20 na regionalnom putu broj 32 mladić iz BiH se kretao putem K32 iz Lasana u pravcu Murhina. Odjednom mu je na put izletio jelen! Kako nije mogao da ga izbjegne, on je izgubio kontrolu nad vozilom, sletio s puta i udario u dva drveta pored puta.
Kada su stigle ekipe hitne pomoći, povrijeđeni vozač i njegov suvozač su uspjeli da izađu iz automobila. Došlo je i do curenja goriva iz havarisanog vozila zbog čega su na teren izašli i vatrogasci.
Teško povrijeđeni vozač je kolima hitne pomoći prevezen u bolnicu Grajfsvald na dalje liječenje. Put K32 bio je zatvoren nekoliko sati dok šlep služba nije raščistila mjesto udesa.
Na automobilu je pričinjena ukupna materijalna šteta oko 10.000 eura, pišu Nezavisne novine.