12.4 C
Tešanj
Petak, 29 Marta, 2024

(Ne)zasluženi bod “Bosne-TS” protiv “Sane 7”

Nakon duge zimske pauze, publika u Tešnju željna rukometa, mogla je da uživa u izvanrednoj utakmici koja je sa pravom ponijela epitet najzanimljivije utakmice kola.

Obe ekipe, željne dokazivanja, nakon dugih i napornih priprema, odmjerile su snage i ni jednog trenutka nisu štedile jedna drugu. Gosti su bolje otvorili utakmicu i do 9. minute su imali prednost od dva gole razlike, kada domaćini polako preuzimaju inicijativu i održavaju prednost do kraja prvog poluvremena, iako je bilo vidljivo da se gosti neće tako lako predati, ali ipak uspijevaju na odmor otići pri rezultatu 19:15. Novo pojačanje “Bosne-TS” Kobilica Amar već je na početku pokazao o kakvom se igraču radi i time uspio da stekne naklonost tešanjske publike. S druge strane, igrač “Sane 7” Bojić Anis bio je prava enigma za domaće igrače. Početkom drugog poluvremena domaćini sjajnom igrom dižu prednost na 7 golova razlike i sve do 39. minute vode 27:20. Međutim, da li je to posljedica preranog opuštanja ii je ipak presudila ona “nije gotovo dok sudija ne odsvira kraj”, domaći igrači potpuno mijenjaju stil igre i jednostavno padaju. Može se reći da su bili iznervirani pojedinim sudijskim odlukama, ali to ne može da bude razlog zašto su izgubili kontrolu nad igrom i zašto su dozvolili gostujućim igračima da naprave seriju golova i da dvije minute pred kraj gosti potpuno izjednače rezultat koji je glasio 32:32. Ponovo stvar u svoje ruke uzima momak koji zlata vrijedi, Gušić Edin, koji je svojim potezima dizao publiku na noge, koji je ostavljao bez daha sve prisutne i hrabro pored trojice igrača daje gol za novu prednost i domaćini ponovo imaju pobjedu u rukavu 33:32. Poneseni atmosferom domaće publike počinje prerano slavlje domaćih igrača i samo se dva igrača uspijevaju vratiti u odbranu i jedna bezazlena reakcija navodi sudijski par Kulović/Škaljić da sviraju sedmerac za gostujuću ekipu 3 sekunde do kraja. Na kraju, 33:33. Zasluženi bod ili ne, prosudite sami, kada televizija Smart bude prenosila snimak utakmice u utorak u 21:00. Igrač “Sane 7” Bojić Anes je čak 15 puta tresao mrežu domaćina, dok je Gušić Edin postigao 12. Vrijedan spomena kod Srednjoškolaca je i Kobilica Amar koji je postigao 9 golova, a kod Sanjana Burzić Amel sa 6. Golman Beganović Jasmin iako je odlično branio i skupio 15 odbrana nije mogao uticati na konačan rezultat.

Bosna-TS: Sinanović, Beganović, Isaković, Jaćimović, Gušić 12, Omahić A., Adžamija 1, Kobilica 9, Handžić, Omahić E. 6, Dolamić, Hojkurić, Tucaković 5, Šaranović, Kotorić, Jusufbašić
Trener: Filipović Ljubomir

Sana 7: Kočić, Bojić 15, Pašić 1, Alagić 3, Burzić 6, Zukić, Ramić, Škorić, Okanović 1, Blagojević 5, Bašić, Pašagić, Janković 2
Trener: Alihodžić Ibrahim

Sudijski par: Kulović Edin/Škaljić Vedad (Sarajevo)
Delegat: Zubović Samir (Sarajevo)

Sedmerci: Bosna-TS: 1/1; Sana 7: 5/5
Isključenja: Bosna-TS: 12 min; Sana 7: 14 min