10.3 C
Tešanj
Petak, 26 Aprila, 2024

Pobjeda Borca i Usore u gostima, težak poraz TOSK-a

U srijedu su na programu bile utakmice 24. kola Druge lige “Centar”. Derbi je odigran na tešanjskim “Lukama” gdje je lider, ekipa Goražda lakše od očekivanog sa visokih 3.0 porazio TOŠK. Gosti su do poluvremena vodili sa 2:0, a u nastavku su tu prednost i povećali. Ovim trijumfom ekipa iz herijskog Goražda na korak je do naslova prvaka i povratka u Prvu ligu FBiH. Jelaški Borac nastavlja sa odličnim igrama. Borac je u Župči sa 3:2 pobijedio domaću Mladost, zadržavši se tako na 2. mjestu. Golove za tim sa “Šibova” su postigli Žižo A., Hodžić S. i Čamdžić H. Bosna je zadržala 3. poziciju, nakon što je u Visokom golovima Hindije i Raščića sa 2:0 savladala Stupčanicu. Natron je konačno bio golgeterski raspoložen, a domaće je do 6:0 protiv brezanskog Rudara sa 4 pogotka predvodio Vehabović, dok su se po jednom jednom u strijelce upisali Džafić i Durmić. Usora je u Hrasnici došla do nove pobjede. Bilo je 4:3 protiv domaćeg Famosa, a trostruki strijelac bio je Kršić. Jedan gol djelo je Šuvale. Krivaja je poražena u Ilijašu – 0:2.

Rezultati: Mladost Župča – Borac Jelah 2:3, TOŠK – Goražde 0:3, Famos – Usora 3:4, Ilijaš – Krivaja 2:0, Azot – Radnik 1:4, Natron – Rudar Breza 6:0, Bosna Visoko – Stupčanica 2:0. Slobodna je bila Pobjeda.

Goražde je 1. sa 53 boda. Borac Jelah je na 2. mjestu sa 48, a Bosna na 3. mjestu sa 47 bodova. TOŠK i Radnik imaju po 43 boda, Natron je 6. sa 38, a Usora 7. sa 36 bodova itd. Za vikend Borac igra mini derbi sa Pobjedom iz Tešanjke, dok TOSK gostuje kod Azota, a Usora dočekuje Natron. Lider Goražde ide kod fenjeraša Stupcanice.