12.8 C
Tešanj
Utorak, 23 Aprila, 2024

Pobjeda Borca u 28. kolu

Danas (subota), na stadionu Šibovi, odigrana je utakmica 28. kola Druge lige Centar, između domaćina FK Borca, i gostiju iz Semizovca, ekipe NK Ozrena.

U jednoj vrlo opuštenoj utakmici za naše momke, vidjeli smo čak pet pogodaka, koji su svi završili u mreži gostiju iz Semizovca.
Već u drugoj minuti utakmice, Mujkanović, nakon jerdne gužve u petercu gostiju, dovodi Borac u vodstvo. Nakon tog pogotka, Borac nastavlja sa napadima, da bi u 28. minuti, vodstvo povecao Šimunović, i to je bio znak da gosti nemaju nikakvu šansu za bilo kakav pozitivan rezultat.
Do kraja poluvremena, u listu strijelaca se upisuje i Durmišević, dok su u drugom poluvremenu golove postigli još i Mudrov, i Pezer.
Gosti nisu imali niti jednu ozbiljnu šansu, dok je na strani Borca bilo još nekoliko izglednih prilika, koje su naši momci prpoustili pretvoriti u pogodak.
Vrijedi napomenuti da danas nisu učestvovali trojica standardnih prvotimaca (Navrboc i Škiljo zbog crvenih kartona, i kapiten Hadžan zbog tri žuta kartona), međutim trener Spasojević je našao idealnu zamjenu na mjestu stopera, i u vatru ubacio veznjaka Ramića, dok su ostali momci iz mlađih pogona uspješno nadomjestili izostanak svojih starijih kolega, i zbog toga su nagrađeni ovom visokom pobjedom.

Od ostalih rezultata za sada znamo jedino da je Usora na svom terenu savladala Bosnu V. sa 3:0.
Na ovom mjestu objavićemi i ostale rezultate, čim dobijemo provjerene informacije, i zato nas posjetite i kasnije.

Borac – Ozren 5:0
Usora – Bosna V. 3:0
Azot – Bosna S. 4:0
Stupčanica – Radnik 3:2
Rudar – TOŠK 2:1