12.2 C
Tešanj
Četvrtak, 25 Aprila, 2024

Prekinuta utakmica između Proletera Makljenovac i Gradine Matuzići

Proteklog vikenda na programu su bile utakmice 16. kola nogometne Lige Zeničko – dobojskog kantona.

Utakmica između Borca iz Tetova i Novog Šehera nije odigrana jer su gosti u petak kancelariju NS ZDK obavijestili kako neće doći na utakmicu.

Komšijski derbi između Proletera i Gradine u Makljenovcu, prekinut je prije kraja 1. poluvremena, pri rezultatu 3:0 u korist domaćina. Kako smo saznali od navijača koji su bili na utakmici navodno je do prekida došlo nakon što je Proleter u 30-toj minuti zabio svoj treći gol a igrači Gradine su nasrnuli na sudca jer su smatrali kako je gol postignut iz ofsajda te su zajedno s igračima iz pričuve psovali sudiju na što je sudac pokazao 3 crvena kartona. No i nakon toga su se nastavile prepirke i psovanje i sudac je odlučio utakmicu prekinuti.

U ostale dvije utakmice postignuti su ovi rezultati: Nemila: Nemila – Napredak 2:0, Zenica: Rudar – Pobjeda 1:1. Slobodan je bio Vis iz Kosove.