Tešanj
Petak, 19 Aprila, 2024

Proleter završio polusezonu pobjedom protiv Gradine

Ekipa Proletera igrala je danas u gostima protiv domacina Gradine.

Domacini su poveli sredinom poluvremena,golom Spreče glavom. Gosti su nakon toga krenuli agresivnije i jace,i stigli do izjednacenja iz slobodnog udarca preko Mateja Suvale,koji je prizemnim sutem postigao gol.
Rezultatom 1-1 otislo se na odmor,da bi pocetkom drugog poluvremena gosti postigli jos 3 gola u kratkom periodu prvo preko Barise su preokrenuli na asistenciju Mateja, da bi ponovno na asistenciju Mateja, Antonio pranjic povisio rezultat na 3-1.
Dominacija u drugom poluvremenu gostiju urodila je plodom, ubrzo nakon 3 gola, ponovno na scenu nastupa danas vrlo dobri Matej,koji izlazi jedan na jedan sa golmanom,i nesebicno dodaje loptu na “drugu” gdje je sam bio neometan Amer Skula,koji postize gol,svojoj bivsoj ekipi.
Domacini su nakon toga malo se trznuli,i smanjili na 4-2 preko Kerima Hodzica.
Mirna igra nakon toga, gosti su drzali inicijativu, i stvarali sanse,da bi iz jedne sanse oboren bio Barisa, i sudija je pokazao na bjelu tacku, a siguran izvodjac bio je kapiten Semir Makarevic koji je ujedno i postavio konacni Gradina 2-5 Proleter!