8.1 C
Tešanj
Utorak, 23 Aprila, 2024

Prvenstvo Federacije BiH u karateu za djecu i seniore – Uspješan nastup našeg KK “Unija” Tešanj.

U subotu, 17.02.2018. godine, u sportskoj dvorani “Ramiz Salčin” u Sarajevu, održano je Prvenstvo Federacije BiH u karateu, za djecu i seniore. Nastupilo je 586 takmičara iz 66 klubova iz Federacije BiH.

Na ovom takmičenju nastupili su naši mladi karatisti iz Karate kluba “Unija” Tešanj i Karate kluba “Tešanj” Tešanj.

Karate klub “Unija” Tešanj nastupio je sa svojih 10 takmičara, a medalje su osvojili:

8. Faris Sinanović, 2. mjesto – kate ekipno,
9. Ensar Bašić, 2. mjesto – kate ekipno.

U generalnom plasmanu, ovaj naš klub je zauzeo 24. mjesto od 66. klubova što svakako predstavlja dobar nastup, budući da su i seniori bili u konkurenciji.

Na prvenstvu je učestvovao i naš Karate klub “Tešanj” sa šest takmičara, u pratnji svojih trenera Sejmenović Sulje i Ostrvice Adisa. Mladi takmičari su pokazali zavidno znanje ali nažalost nije bilo dovoljno za jednu od medalja. Najbolje plasirani takmičar bio je Adnan Salkičević, koji je u konačnom plasmanu zauzeo 5. mjesto.