10.1 C
Tešanj
Petak, 19 Aprila, 2024

Prvi dan tešanjskog turnira “Toškovih legendi”

Prvi dan Toškovog turnira donio je dobar fudbal.U prvoj utakmici Sloga iz Tojišića sa 5:0 očitala je lekciju Pobjedi iz Tešanjke.

Igrači Pobjede nisu uspjeli postići gol ni iz opravdano dosudjenog penala.Strijelci za Slogu su bili Suljkanović(27),Šmigalović (36),Mevkić(65 i 75) te Kadrić(67 minut).

U drugoj utakmici susret je odlučenn u 68 minutu pogotkom Suljića.TOŠK je propustio dvije idealne prilike preko Mahmutovića u 7 i 14 minutu.I Sloga je imala svoje prilike ali je na golu TOŠK-a i danas stajao odlični nesavladivi Maid Bejzić

Početni udarac na prvoj utakmici izveo je Alija Škapurević legendarni lijevi bek a u drugoj utakmici loptu je prvi zakotrlajo Adil Bukvić Hare, najbolji strijelac TOŠK-a svih vremena,koji je postigao više od hiljadu golova.

Sutra od 16 sati za treće mjesto igraju Sloga(Doboj)-Pobjeda a od 18 sati za pobjednički pehar igraju TOŠK-Sloga(Tojišići).