11.3 C
Tešanj
Petak, 29 Marta, 2024

Tošk bolji nakon penala

Polufinalna utakmica Nogometnog KUP-a (ZDK) izmedju domaćina Napretka i Lidera druge lige TOŠK-a završena je miroljubivo 1:1.Bilo je prilika na obje strane ali su strijelci danas bili neprecizni.Gosti su više mislili na subotnju odlučujuću utakmicu sa ekipom Ilijaša.Trener Imamović nije mogao računati na kapitena Hankića i povrijedjenog Brakovića.

Odmarao je i Mrguda ali je odradio puni kondicioni trening iza golova.Gosti su poveli golom Skomorca u 14 minutu a domaćin izjednačio preko Rahmanovića u 29 minutu.U izvodjenju penala obje ekipe su u startu imale pogotke:Alić(Napredak) i Nuhanović(TOŠK).U drugoj seriji Bejzić brani udaracMuminovića a Suljić pogadja.Bejzić brani i udarac Rahmanovića a Sadin Bašić pogadja.Domaćinu se ukazao tračak nade za prolazak nakon pogotka Krličevića i promašaja Grahića.

Smajović rješava sve dileme mirnim i preciznim pogotkom. Utakica fer igrana na odličnom terenu i velikoj vrućini pa je sudija Esad Sofić igračima dozvolio dodatne pauze za osvježenje.Kolega Ramiz Brkić reporter ZOS Radija je iskoristio boravak u Šijama da dodijeli svoju posljednju knjigu jednom prijatelju i zahvali se na ljubazno dočeku a legendarni Musa je bio ispred domaćina izuzetno predusretljiv prema gostima iz Tešnja a posebno novinarima