10.9 C
Tešanj
Ponedjeljak, 24 Marta, 2025

U budžet FBiH prebačeno skoro pola miliona KM oduzetih zbog kriminala

Federalna agencija za upravljanje oduzetom imovinom uplatila je u budžet Federacije Bosne i Hercegovine trajno oduzetih 483.699 KM, stečenih izvršenjem krivičnog djela.

Sredstva su oduzeta na osnovu presude Kantonalnog suda u Sarajevu, donijete u predmetu pokrenutom po optužnici Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo.

Utvrđeno je da se radi o imovinskoj koristi pribavljenoj kroz krivično djelo “Porezna utaja” iz člana 273. Krivičnog zakona FBiH.

U skladu sa Zakonom o oduzimanju nezakonito stečene imovine, Federalna agencija nastavlja provoditi aktivnosti s ciljem povećanja efikasnosti u upravljanju oduzetom imovinom, prateći legislativu i dobre prakse Evropske unije.

Ovim postupkom osigurava se da imovina stečena na nezakonit način bude preusmjerena u budžet FBiH, uz striktno poštivanje zakonskih procedura, piše Crna hronika.

spot_img

Povezane vijesti

Najnovije vijesti