3.8 C
Tešanj
Subota, 20 Aprila, 2024

U derbiju Borac savladao Pobjedu sa 4:1

Utakmica 25, kola Druge lige Centar između domaće ekipe FK Borac i komšija sa Tešanjke NK Pobjeda završila je trijumfom domaćina rezultatom 4:1.

Pred oko 400 navijača na Šibovima igrači Borca su još jednom pokazali da su zasluženo na drugom mjestu na tabeli, i sa ova četiri gola najefikasnija ekipa u ligi.

Već u 10. minutu utakmice vidjeli smo prekrasan gol mladog Buljubašića koji je sa desne strane sa vrha šesnaesterca matirao nemoćnog golmana Pobjede.
Nakon ovog gola domaći kreću još jače prema golu gostiju, prave nekoliko dobrih prilika, dok igrači Pobjede uglavnom pokušavaju parirati domaćinu na sredini terena.
U prvom poluvremenu gosti su imali odličnu priliku da iz jedanaesterca smanje vođstvo domaćina, ali je golman Borca Mulabdić izvanrednom odbranom potvrdio da je jedan od najboljih golmana lige pogotovo kada su u pitanju odbrane jedanaesteraca.
Inače u vezi ove odbrane i inače dobrih partija Mulabdića na poluvremenu utakmice smo čuli odličnu izjavu prvog golmana Borca Deljkića (koji bez imalo ljutnje i koji sa oduševljenjem gleda popularnog Mulija među stativama) koji je u šali rekao da ga ne brine povratak na gol Borca koliko ga brine kako će da izdrži zadirkivanje mladog Mulabdića, pa ovim putem poručujemo Muliju da poštedi svog starijeg kolegu.

Poslije ove male šale se vraćamo na teren Šibova i u 34. minutu susreta kada Žižo prolazi pokraj nemoćne odbrane Pobjede i postiže gol za vođstvo Borca od 2:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Početak drugog poluvrijemena nam donosi nešto opasniju igru gostiju koji rezultira pogotkom i smanjenjem rezultata na 2:1.
Ipak nakon primljenog gola domaća ekipa ponovo ubacuje u veću brzinu i u 58. minutu prelijepim eurogolom Hožića povećava prednost na 3:1.
Do kraja utakmice tačnije u 77. minuti Borac preko odličnog Čamdžića postiže četvrti gol i postavlja konačan rezultat utakmice FK Borac – NK Pobjeda 4:1.

Odlična predstava domaće ekipe za koju je danas nastupilo čak šest mladih igrača od čega pet iz juniorske ekipe, sigurna i sasvim zaslužena pobjeda i odlična uvertira pred iduće kolo kada će u Visokom u derbi utakmici 26. kola odmjeriti snage sa ekipom Bosne.

Čestitamo momcima na odličnoj predstavi i želimo im puno sreće u idućem kolu.

Da podsjetimo naše navijače da sutra naši predpioniri i pioniri putuju u Šije i obzirom da je ovo gostovanje vrlo blizu pozivamo navijače naših mladih ekipa da sutra dođu u Šije i pomognu našim ekipama da probaju osvojiti izuzetno važne bodove.

Takođe pozivamo navijače Borca da sutra u 16.00 dođu na Šibove kada će svoju utakmicu odigrati i ženski fudbalski klub Borac i dočekati odličnu ekipu ŽNK Željezničar iz Bosanske Krupe, zbog toga će našim mladim djevojkama biti potrebna velika pomoć naših vjernih navijača kako bi ostvarile povoljan rezultat što bi bilo ravno podvigu.