6.6 C
Tešanj
Srijeda, 24 Aprila, 2024

U komšijskom derbiju Bosna-Ts bolja od Teslića

Sjajna rukometna predstava je večeras viđena u SRC Tešanj, gdje su domaćini uzvratili gostoprimstvo Teslićanima, a ovoga puta “Bosna-TS” je ostvarila pobjedu rezultatom 33:28.

Prvo poluvrijeme se igralo veoma čvrsto i jedna i druga ekipa nisu dozvolile da budu nadigrane od strane protivnika, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 15:15. Početkom drugog poluvremena domaćini ubacuju u drugu brzinu i stiču prednost koju su održavali do samoga kraja. I ova utakmica se igrala u sklopu priprema trenera Filipovića, pa je ovoga puta zahtijevao od svojih igrača da daju svoj maksimum i da se vide rezultati napornog rada. Treba istaći da je utakmica počela minutom šutnje u znak sjećanja na nedavno preminulu majku našega rukometaša Kantić Tarika. Oko sedamdesetak gledalaca je pratilo večerašnji susret, a svaki potez i jedne i druge ekipe tešanjska publika je nagrađivala aplauzom. Prve violine susreta bili su Gušić Edin kod domaćina i Martinović Dragan kod gostiju koji su postigli svaki po 11 pogodaka. Sudijski par Martinović Ivana i Martinović Tijana su odradile sjajan posao. Zahvaljujemo se ekipi RK “Teslić-Elinga” na uspješnoj saradnji.

Bosna-TS: Sinanović, Beganović, Adžamija 1, Hojkurić, Isaković A. 1, Tucaković 6, Šaranović, Isaković Z. 5, Jusufbašić, Omahić E. 3, Kobilica 6, Torić, Omahić A, Kovačević, Kotorić, Hadžić, Gušić 11, Handžić
Trener: Filipović Ljubomir

Teslić-Eling: Kulaga, Bosić 6, Martinović 11, Bogdanić, Bosiljčić 3, Aleksić, Todorić 3, Vuković, Stanojević 2, Maksimović, Medan 2, Jokić 1, Babić, Panić, Spasojević, Motičić, Trivić, Nikolić
Trener: Kalenić Goran

Sedmerci: Bosna-TS: 8/5