16.7 C
Tešanj
Četvrtak, 28 Marta, 2024

Žepče u završnici slomilo Usoru

U nedjelju su u Žepču snage odmjerili domaće Žepče i Usora. Utakmica je odigrana po kiši i na jako lošem terenu.

Žepče je na početku imalo više loptu u svojim nogama, ali gosti su bili ti koji su imali ozbiljnije prilike. Već u sedmoj minuti moglo je biti 0-1, ali napadač Usore sa svega jednog metra na uspijeva pogoditi prazan gol.

Prva ozbiljnija prijetnja na gol Usore bila je tek u 34. minuti kada Slišković tuče sa 25 metara, ali nedovoljno precizno. Nekoliko minuta kasnije gosti uzvraćaju. Nakon šuta s 30 metara trese se greda, ali promjene rezultata nema.

S 0-0 otišlo se na odmor, a u drugom dijelu Žepče kreće na pobjedu dok gosti odugovlačenjem igre pokušavaju izdržati do kraja i odnijeti bod. Kako se bližio kraj tako je rasla i nervoza.

Ipak, da se sve ne završi loše pobrinuli su se Bakula i Tadić. Upravo poslije jednog naguravanja Šimić je izveo korner nakon kojeg Bakula na drugoj stativi skače i šalje loptu u mrežu gostiju za 1-0. U sudačkoj nadoknadi Tadić – Panter pogađa za konačnih 2-0 i nova tri boda.

U idućem kolu NK Žepče gostuje u Zavidovićima kod Krivaje.

Izvor: NK Žepče