3.7 C
Tešanj
Petak, 26 Aprila, 2024

ŽFK Borac – ŽNK Orahovica 0 : 1

Danas su na Šibovima prijateljsku utakmicu odigrale ekipe Orahovice i našeg Borca.

Ekipa Orahovice je danas bila bolja ekipa, ali pobjedu su obezbjedile u poslednjih deset minuta utakmice.

Utakmica je počela sa blagom inicijativom gošći iz D.Orahovice koje su uz nekoliko odličnih igrača i svojim iskustvom nametnule tempo igre od samog početka utakmice.

Naše djevojke su sa povređenom Subašićkom koja je kasnije zbog obnavljanja povrede napustila teren, bez povređene Kantićke, i sa dvije-tri igračice koje danas nisu imale svoj dan pružile dosta manje nego što u stvari mogu, ali perfektna odbrana odličnom i borbenom igrom nije dozvolila da gošće iz Orahovice iskoriste taj današnji hendikep kod ekipe Borca.
Trebamo pohvaliti i krilne igračice koje su odradile dobar posao, ali nažalost malo lošija komunikacija između njih i napadača su bile glavni razlog što je domaća ekipa samo nekoliko puta stvorila kvalitetne prilike za gol, dok su sa druge strane gošće nekoliko puta opasno prijetile, ali odbrana Borca i golman Lihić su odlično intervenisale i spriječile da Orahovica povede.

U poslednjih 15 minuta utakmice trener Borca je pružio priliku svim djevojkama što je malo poremetilo stanje u odbrani i 8 minuta do kraja utakmice gošće prekrasnim pogotkom dolaze do vođstva od 0:1 i pobjede u Jelahu.

Bez obzira na današnji rezultat treneri ŽFK Borac su u ovoj utakmici mogli vidjeti šta ovoj ekipi treba i koliko može u takmičarskim utakmicama, i sigurno da je svaki početak težak i da će ova ekipa imati dobrih ali i loših trenutaka, i to svima treba biti jasno da od ovih djevojaka ne možemo očekivati nekakve spektakularne rezultate u prvoj sezoni, nakon samo nekoliko mjeseci treniranja.

Ono što je najbitnije je to da ova ekipa ima veliki broj igrača i na tome i dalje treba uporno raditi da se što više omasovi, izuzetno je bitno to što kod ovih djevojaka vidimo nevjerovatnu želju za treniranjem i takmičenjem, a najbitnije je to što kod velikog broja igračica možemo primjetiti veliki talenat koji uz redovno i naporno treniranje treneri Borca mogu da dignu na veoma kvalitetan nivo.
Najbitnije je da ove djevojke nastave trenirati, da ostanu zajedno kao ekipa i već iduće sezone od ovih djevojaka možemo očekivati da pružaju partije na koje ćemo svi biti ponosni.

Također je bitno da imaju podršku publike i nakon poraza kojih će u ovoj prvoj sezoni biti, jer niko ne može stvoriti ekipu za samo jednu sezonu, i zbog toga svi trebamo biti maksimalno uz ove hrabre djevojke u svakoj njihovoj utakmici.