12 C
Tešanj
Petak, 19 Aprila, 2024

Pobjeda naših rukometaša.

Proteklog vikenda odigrano je 8. kolo takmičenja u Prvoj rukometnoj ligi Federacije BiH – grupa “Sjever”, u kojoj nastupa naš Rukometni klub “Bosna TS ” Tešanj.

Naši rukometaši su u ovom kolu na svom terenu bili bolji od ekipe “Sana 7” iz Sanskog Mosta. Utakmica je odigrana jučer (nedjelja, 19.11.2017. godine), u sportskoj dvorani JU “SRC” Tešanj i završena je rezultatom 32:26 (poluvrijeme 18:12).

Od prvog sudijskog zvižduka pobjeda naših rukometaša nije dolazila u pitanje. na kraju prvog poluvremena rezultat je glasio 18:12 u našu korist. I u nastavku utakmice nastavilo se istim tempom a trener domaće ekipe dao je šansu svim igračima sa klupe. Konačan rezultat 32:26 donio je našim rukometašima nova tri boda i izvrsno 4. mjesto na tabeli.

Kod domaćina istakli su se strijelci Martinović Dragan i Klis Imad sa po 7 pogodaka, Tucaković Dario sa 6, te Isaković Zlatko sa 4. Kod gostujuće ekipe, Mujagić je postigao 7 pogodaka a za svaku pohvalu bio je i golman gostiju Pašagić Aldin. Sudijski par Hajrulahović – Salkić te delegat Mehagić bili su na visini zadatka.

U sljedećem kolu naši rukometaši gostuju u Gradačcu.