7.6 C
Tešanj
Subota, 27 Aprila, 2024

Tešnjaci su dobrom i hrabrom igrom namučili aktuelnog lidera Prve lige FBiH Orašje da tek u sudijskoj nadoknadi pobjedi sa 3:2 i plasira se u osminu finala Kupa BiH. U dobroj fudbalskoj tekmi pred nekih 250 gledalaca od kojih je nekoliko desetina bilo iz Tešnja. Puleni Asima Saračevića poveli su preko Suljića u 21 minuta. Pola posla za taj pogodak odradio je Sadin Baŝić. Do kraja prvog poluvremena bilo je nekoliko ŝansi s obje strane ali su Teŝnjaci na odmor otiŝli sa minimalnom ali zasluženom prednošću.

U drugom poluvremenu Neretnjak ubacuje u igru Mujića koji svojom svježinom stvara probleme Toškovoj odbrani. Za tri minuta domaćini preokreću rezultat u periodu od pedeset i osme do 61. U 58. minuti u svom šesnastercu Hasanbašića lopta pogađa u ruku, a sudac Kaljanac bez razmišljanja svira na bijelu tačku s koje je precizan Mujić za poravnanje. Ubrzo slijedi i drugi šok za goste kada u šezdeset i prvoj minuti Orašje dolazi do vođstva 2:1 preko Vidovića. Poslije tog gola TOŠK se budi i iz jedne dobro organizovane akcije Eldin Suljić u 75. minuti matira Kurbašića za realnih 2:2. I kada su svi vidjeli da će se na oraškom “Goalu” odlučivati penali za prolazak u kupu, u drugoj minuti sudijske nadoknade pogađa Senad Mujić za konačnih 3: 2 i veliku radost domaćih navijača koji su aplauzom nagradili hrabre i odlične Tešnjake.

Dobru utakmicu pokvarili su sudci Haris Kaljanac i njegov asistent Haris Baković, obojica iz Sarajeva. U 80. minuti prestrogo je Kaljanac isključio coacha Asima Saračevića na asistenciju Bakovića. Igrama u kupu protiv Podgrmeča i Orašje, Tešnjaci su pokazali da se ravnopravno mogu nositi sa prvoligašima gdje zaslužuju da se nađu.

Već u subotu TOŠK na svojim “Lukama” dočekuje nezgodnu Bosna Semu i tu utakmicu najavljuju da idu na puni plijen.

HNK ”Orašje” – NK ”TOŠK” Tešanj 3:2

Tekst Halid Fejzić

ORAŠJE – Stadion Goal. Gledatelja 250. Sudac: Haris Kaljanac (Sarajevo) 7. Pomoćnici: Haris Baković, Dženan Milić (oba Sarajevo). Četvrti sudac: Edis Zukić (Tuzla). Delegat: Ramir Omanović (Bihać). Kontrolor suđenja: Suvad Musić (Dobošnica).

STRIJELCI: 0:1 – Suljić (21), 1:1 – Mujić (58-11m), 2:1 – Vidović (60), 2:2 – Suljić (74), 3:2 – Mujić (90+1)

ORAŠJE: Kurbašić 6.5, Pejić 5.5 (od 46. Mujić 7.5), Koprivica 5.5, Breškić 6, Ćosović 5.5 (od 46. Aletić 7), Brkić 5.5, Vidović 7, Salibašić 6 (od 74. Kobaš -), Širanović 6, Marošević 6, Prgić 6.5 TRENER: Mato Neretljak 6.5

TOŠK: Bejzić 6.5, Halilović 6.5 (od 55. Nuhanović 5.5), Hasanbašić 6, Mujkanović 5.5, Mrguda 6, Bedak 5.5, Bašić 6 (od 87. Alispahić -), Travančić 6.5, Suljić 7, Rakić 6, Hankić 5.5 (od 76. Sa. Bašić -). TRENER: Asim Saračević 6
ŽUTI KARTONI: Hasanbašić (6), Mrguda (20), Ćosović (45), Bašić (53), Rakić (68), Alispahić (87). IGRAČ UTAKMICE: Senad Mujić (Orašje)

From 1/16 finale KUP-a BiH – HNK ”Orašje” – NK ”TOŠK” Tešanj 3:2, posted by HNK Orašje on 9/23/2015 (28 items)